Tesla production codes

Tesla production codes – month and year of the production

Protože jsem vyrůstal za doby „socialistického hospodářství“, tak moje začátky s audiem jsou logicky spojené se značkou Tesla. Kromě několika dalších značek (jako například Videoton či RFT) se v běžných obchodech nedalo pořídit prakticky nic jiného…. tedy kromě prodejen TUZEX… ale na zahraniční zařízení jsem si jako naprostá většina mých vrstevníků musel nechat zajít chuť.

Přestože se nejednalo o High-endová zařízení špičkových parametrů, tak ve srovnání se současnou běžnou dálněvýchodní audioprodukcí, jsou stará a ještě poctivě vyrobená zařízení značky Tesla skutečně vynikající. Naštěstí si to již většina lidí uvědomila a doby, kdy se poctivě vyrobené Tesly vyhazovaly a nahrazovaly hypermarketovými šmejdy, jsou již snad dávno pryč.

Postupem času se moje malá audiosbírka docela rozrostla a čítá pěkných pár stovek zajímavých zařízení. Základem sbírky jsou především reprosoustavy Tesla. Dovolím si zde na webu postupně zveřejnit podrobnější informace včetně fotografií k různým typům reprosoustav, zesilovačů, magnetofonů atd…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Angelicaaudio 2013
  • Angelicaaudio 2013
  • Levný servis a pomoc s PC
  • Angelicaaudio 2013